Lietuvis pas lietuvį

lietuvispaslietuvi
image

Iniciatyva, vienijanti daugiau nei 50 pasaulio valstybių gyvenančius tautiečius pasaulyje: interaktyvus žemėlapis ,,Lietuvis pas lietuvį”

2020 m. spalio mėnesį Sicilijoje gyvenančios lietuvės Simonos Crisafulli iniciatyva socialiniame tinkle FB buvo sukurta ,,Lietuvis – pas lietuvį“ grupė, apjungianti pasaulio lietuvius, norinčius keliauti, lankantis pas užsienyje gyvenančius tautiečius, ir tuos, kurie puoselėja verslus svetingumo, turizmo bei maitinimo srityse.

image

Laikui bėgant, paslaugų tiekėjų sąrašas išsiplėtė ir dabar žemėlapyje galite rasti nuosavų kepyklėlių ar šiaip mėgėjų gaminti nuorodų, fotografų ar videografų, grožio ar sveikatos gerinimo ir net medicinos paslaugas teikiančių tautiečių visame pasaulyje. Mintis ,,Lietuvis pas lietuvį“ seniai gyveno idėjos autorės Simonos Crisafulli galvoje, mat ji su vyru Domenico vysto sicilietiško restorano verslą ir valdo nedidelį šeimos viešbutį Sicilijoje. Jų restorane bei viešbutyje ,,Le Giare“ ne vienerius metus lankosi lietuviai iš viso pasaulio, tautiečiai atvyksta švęsti vestuvių, krikštynų, kitų asmeninių švenčių. Crisafulli šeima mėgsta keliauti bei lankyti tautiečius, gyvenančius ir verslus puoselėjančius užsienyje, tad ši asmeninė patirtis įkvėpė tautiečius vienijančiai idėjai.

Mintis ,,kūną“ įgavo po 2020 metais įvykusio ketvirtojo Italijos lietuvių suvažiavimo Sicilijoje, Italos miestelyje, Mesinos rajone. Suvažiavime vykusio neformalaus kelių lietuvių – minėtosios Sicilijos lietuvės Simonos Crisafulli, Pjemonto lietuvės Vitalijos Linkienės ir ambasadoriaus Ričardo Šlepavičiaus bei jo žmonos Daivos Šlepavičienės – pokalbio apie keliones po Italiją metu, lyg juokais buvo ištraukta ir aptarta ši mintis: lietuviui lankytis pas lietuvį.

image
image

Iškart po suvažiavimo, Simonos Crisafulli sukūrė FB grupę ,,Lietuvis - pas lietuvį“, to paties pavadinimo FB puslapį ir pradėjo kviesti žmones jungtis. Mintis pasirodė įdomi kitiems tautiečiams ir per pirmąsias keletą dienų į grupę įsijungė veik porą tūkstančių narių, kurių kasdien vis daugėja. Sparčiai artėjama prie dešimties tūkstančių narių. Plečiasi ir geografija – grupės nariais ir priimančiais svečius yra tautiečiai iš beveik 50 skirtingų pasaulio valstybių. Kai kas iš grupės narių įkelia nuorodas į lietuvių – viešbučių, butų ar restoranų savininkų puslapius, kiti ieško, kur galės keliauti, pas ką apsistoti, kieno gidavimo ar organizavimo paslaugomis naudotis, kai baigsis pandemija ir karantinas.

>11000

Bendruomenės narių

50

Valstybių

>280

Taškai

56

Paslaugų įvarovė